E-Fatura Kampanyası

Posted

Ürün Satınalma Maliyeti

30/06/2017 tarihine kadar sürecek kampanya kapsamında ürün fiyatlarımız aşağıdaki gibidir.

Ürün Adı Açıklama Liste Fiyatı (TL)

Kampanya Fiyatı (TL)

E-Fatura Modülü Sınırsız

19,000

13,000

E-Arşiv Modülü Sınırsız

8,000

5,600

E-Defter Modülü Sınırsız

8,000

5,600

Kampanya koşulları;

1) E-Fatura modülü yanında diğer modüllerden birisinin alınması halinde ek alınan her
modülün kampanya fiyatına ekstra %20 indirim yapılır.

2) Ödeme şekli; %20 peşin kalan bakiye 30,60,90,120 gün vadeli eşit taksitle ödenir.

3) Kampanyadan faydalanan müşteriler sorun giderme/destek ve güncellemeler için yıllık
destek sözleşmesi imzalamaları gerekir ve yıllık destek sözleşmesi için toplam 1,500 TL
ücret öderler.

4) Kampanya kapsamında, aylık 2,000 fatura üzerinde işlem yapan işletmeler isterlerse
entegratöre aylık ödedikleri fiyat üzerinden de satınalma yapabilirler. Bu durumda
entegratöre ödedikleri aylık ücret tutarı X 12 ay şeklinde ürün satışı
gerçekleştirilebilecektir. Bu yöntemi tercih eden müşteri adayının aylık entegratöre
ödediği masrafı ispat etmesi gerekecektir. Bu yöntemle müşterinin kiracı değil mal
sahibi olması amaçlanmıştır.

5) Fiyatlara KDV dahil değildir.

Direk Entegrasyon

Müşteri kendi bilgisayar sistemi ile Gelir İdaresi sistemini birbirine bağlayıp haberleştirmesine direk entegrasyon diyoruz. Böylece müşteri; efatura, e-arşiv fatura ve edefter uygulamalarında dışarıdan (entegratörden) aldığı hizmetleri, kendi bilgisayar sistemiyle yapmakta, entegratör sorunlarını ve aylık entegratöre ödediği fatura başı kontör, jeton, arşivleme v.s. masraflar yoktur.


Platform Bağımsız

Müşteri mevcut kullandığı yazılımı değiştirmek zorunda değildir. Direk entegrasyon yazılımı her türlü ERP ya da muhasebe programı ile entegre olabilmektedir.


Müşteri Programıyla Entegrasyon

Müşteri yazılımı; e-fatura, e-arşiv fatura için taslak xml dokümanlarını zaten oluşturmaktadır. Oluşturulan bu xml taslak faturayı entegratör (aracı) yerine direk entegrasyon yazılımımıza vermesi yeterlidir. Direk entegrasyon yazılımı, tüm süreçleri GİB ile müşteri sistemi arasında takip etmektedir.


Fatura Sayısı Sınırlaması

E-Fatura, E-Arşiv Fatura ve E-Defter direk entegrasyon ürünleri için herhangi bir sınırlama yoktur. İşletmeler sınırsız sayıda fatura alıp gönderebilmektedirler.


Lisanslama İçin Tüzel Kişilik Sayısı

Aynı bilgisayar sisteminde birden fazla tüzel kişilik (grup firma) için e-fatura, e-arşiv fatura işlerinin yürütülmesi mümkündür. İlk firma için alınan ürün bedeli, diğer birim firma için %80 indirimli verilmektedir.


İşyeri ya da Kullanıcı Sayısı Limiti

Aynı bilgisayar sisteminde kullanılan uygulamalar için, işyeri ve kullanıcı sayısında herhangi bir sınırlama ya da ek ücret yoktur.


GİB Güncelleme ve Program Sorunları

Yıllık imzalanan destek sözleşmesiyle; kanunun öngördüğü zorunlu değişiklikler firmamız tarafından yazılımlarda güncellenmektedir. E-Fatura modülü bu güncellemelerde müşteriyi uyararak otomatik güncellemeyi kendisi yapmaktadır. Bu güncellemeler için müşteri destek sözleşmesi dışında ekstra bir ücret ödemez. Program kullanımı esnasında oluşan işletme sorunları firmamız ya da yetkili bayileri tarafından telefon ve/veya internet üzerinden bağlantı araçları kullanılarak ücretsiz yerine getirilir.


Müşteri Bilgisayar Sistemi ve Yedekleme

Firmamız tarafından müşteri bilgisayar sistemi analiz edilir. Gelir İdaresi’nin istediği altyapı standartlarını kaşılamıyorsa eksiklikler müşteriye bildirilir ve giderilmesi sağlanır. Asgari bilgisayar sistemi gereksinimi şöyledir. Windows 2008/2012 işletim sistemi çalıştıran bir sunucu, 8 mbps ADSL internet, 2 TB NAS cihazı ve uzak yedekleme için 2 TB Bulut depolama alanı ile firewall özelliği olan modem ya da firewall cihazı.


Gelir İdaresi Direk Entegrasyon Süreci

Müşteriyle satış sözleşmesi imzalandıktan sonra Gelir İdaresi ile olan direk entegrasyon süreçleri firmamızca yürütülmektedir. Testlerin başarıyla tamamlanmasının ardından onay alınarak müşteri sistemi Gelir İdaresince yetkilendirilmektedir. Bu yetkilendirme ile müşteri, fatura alma ve gönderme süreçlerini direk kendi sistemi üzerinden GİB sistemiyle haberleştirerek yapmaktadır.


E-Arşiv Fatura İçin ISO Belgeleri

Direk entegrasyon yöntemiyle e-arşiv fatura kullanmak isteyen mükelleflerin aşağıdaki TSE ya da ISO belgelerini temin etmeleri gerekmektedir. Müşterinin talep etmesi halinde ilgili belgeler, anlaşmalı olduğumuz yetkilendirme firması tarafından kurum adına çıkarılmaktadır. Belge ücretleri müşteri tarafından anlaşmalı firmaya teslimat sonrasında ödenmektedir.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı Belgesi

ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Standardı Belgesi

ISO 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi Belgesi


Direk Entegrasyona Geçiş Süresi

Gelir İdaresi ile yürütülen testler ve onay süreci maksimum; E-fatura için 10 gün, e-Arşiv fatura için 10 gün olup yoğunluğun az olduğu dönemlerde bu süre aşağı çekilebilmektedir. EArşiv fatura ISO belgelerinin tedarik süresi yaklaşık 15 gün almaktadır.


Ürün Satınalma Maliyeti

30/06/2017 tarihine kadar sürecek kampanya kapsamında ürün fiyatlarımız aşağıdaki gibidir.

Ürün Adı Açıklama

Liste Fiyatı (TL)

Kampanya Fiyatı (TL)

E-Fatura Modülü Sınırsız

19,000

13,000

E-Arşiv Modülü Sınırsız

8,000

5,600

E-Defter Modülü Sınırsız

8,000

5,600

Kampanya koşulları;

1) E-Fatura modülü yanında diğer modüllerden birisinin alınması halinde ek alınan her modülün kampanya fiyatına ekstra %20 indirim yapılır.

2) Ödeme şekli; %20 peşin kalan bakiye 30,60,90,120 gün vadeli eşit taksitle ödenir.

3) Kampanyadan faydalanan müşteriler sorun giderme/destek ve güncellemeler için yıllık destek sözleşmesi imzalamaları gerekir ve yıllık destek sözleşmesi için toplam 1,500 TL ücret öderler.

4) Kampanya kapsamında, aylık 2,000 fatura üzerinde işlem yapan işletmeler isterlerse entegratöre aylık ödedikleri fiyat üzerinden de satınalma yapabilirler. Bu durumda entegratöre ödedikleri aylık ücret tutarı X 12 ay şeklinde ürün satışı gerçekleştirilebilecektir. Bu yöntemi tercih eden müşteri adayının aylık entegratöre ödediği masrafı ispat etmesi gerekecektir. Bu yöntemle müşterinin kiracı değil mal sahibi olması amaçlanmıştır.

5) Fiyatlara KDV dahil değildir.

468 ad